אחד הביטוחים היותר שכיחים בישראל היום הוא ביטוח המשכנתא. בית פירושו ביטחון. ועל מנת להבטיח לעצמינו את הביטחון הזה, אחד השלבים הראשונים שאנו עושים כשאנו רוכשים דירה הוא לעשות ביטוח משכנתא.

ממה מורכב בעצם ביטוח המשכנתא?

ביטוח המשכנתא מורכבכ משני מרכיבים עיקריים:

בעבר, נהוג היה לקבל משכנתא בבנק ויחד איתה לקחת גם את ביטוח המשכנתא ישירות מהבנק. זה היה מקצר לנו את תהליך הבירור והחיפוש, וזה גם נוח שהכל מאורגן במקום אחד. אך לאט לאט הבינו כי לקיחת ביטוח משכנתא דרך הבנק הוא יקר מאד ולא משתלם, מה גם, שאין מסלולי ביטוח שונים דרך הבנק לכלל הלקוחות, אלא ביטוח אחיד לכולם, ללא שינויים.

מאז שחברות הביטוח החלו למכור גם הן פוליסות ביטוח משכנתא קרו שינויים רבים. כיום הביטוח הוא דיפרנציאלי ונלקחים בו בחשבון מספר לא מבוטל של גורמים כגון גיל הלווים, מצב הדירה, מיקום הדירה, מצבם הבריאותי של הלווים וכו'. שקלול כלל הנתונים הללו מאפשר ליצור את ביטוח המשכנתא המשתלם ביותר עבורכם.

ביטוח משכנתא זהו הביטוח החשוב ביותר בחיינו, כיוון שהוא מלווה אותנו למשך שנים ארוכות ומספק לנו ביטחון כלפי הדירה שלנו. חשוב מאד שתהיה לנו פוליסת ביטוח אשר מכסה אותנו ומגנה עלינו מכל נזק אפשרי שיכול לקרות, על מנת שנוכל להיות רגועים לאורך כל תקופת לקיחת המשכנתא.

בישראל, חובה לבצע ביטוח משכנתא, וללא ביטוח משכנתא לא ניתן לקבל משכנתא מהבנק כלל וכלל. ביטוח המשכנתא, מעבר לתחושת הביטחון שהוא נותן ללווים- הוא בעצם תעודת הביטוח של הבנקים כלפי ההלוואה.

תוספות מיוחדות

בפוליסת ביטוח המשכנתא ישנן תוספות מיוחדות אשר מגנות עלינו מכל מיני מפגעים ונזקים.
לדוגמא:

אין ספק כי התייעצות עם מומחים בביטוח משכנתא יכולה לעזור ולחסוך לנו המון המון כסף. אז כשאתם קונים דירה ולקוחים משכנתא בבנק – אל תמהרו לחתום גם על ביטוח משכנתא בבנק, פנו אל המומחים בביטוח משכנתא וקבלו הצעה שתחסוך לכם כסף, ותספק לכם שקט ורוגע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *