אם עד לפני שנים אחדות פעלו ברחבי הארץ רק חברות השמה כלליות, הרי שכיום חלה התייעלות אדירה בתחום שמתבטאת בהקמת חברות השמה ייעודיות לקבוצות אוכלוסייה ספציפיות. אחת ההתמקצעויות היותר יוקרתיות בתחום היא השמת בכירים. חברות השמה אשר מפעילות מחלקות כח אדם נפרדות לבכירים, יכולות לעזור לבכירים למצוא את מבוקשם על הצד הטוב ביותר ולהביא לזיווג מושלם ביניהם למעסיק הבא שלהם.
השמת בכירים – היתרון שבהיעזרות בחברה ייעודית

כל חברה המתמחה בתהליכי השמת בכירים הוקמה על מנת להוות את הגורם המתווך בין מועמד לעבודה למעסיק הפוטנציאלי, תוך שרק הצעות עבודה רלוונטיות יגיעו אל המועמד בהתאם לניסיוני המקצועי העשיר. זוהי האופציה הנוחה והיעילה ביותר עבור מנהלים ובכירים אחרים, למצוא מעסיק חדש בתנאים המצויינים אליהם הורגלו במהלך השנים, אופציה החוסכת עבורם המון זמן וטירטורים מיותרים במהלך החיפושים. למעשה, ישנם חברות אשר להן קשרים רבים עם מעסיקים פוטנציאליים גם בחו"ל, כך שהיכולות לקשר בין בכירים למעסיקים איכותיים הינה מעבר לגבולות המדינה.

הדרישות המיוחדות מחברות ההשמה בתחום

בכירים תמיד "מכוונים גבוה" ובעלי דרישות מובנות. לכן, הדבר הראשון והחשוב ביותר הנדרש מכל חברת השמה לבכירים בתחום הוא קודם כל דיסקרטיות. בכירים אינם מעוניינים להודיע בריש גלי על ניסיונות החיפוש שלהם, קל וחומר כאשר מדובר בבכיר שעדיין לא הודיע על כוונתו לעזוב מקום עבודה קיים. כמו כן, על חברות המתעסקות עם השמת בכירים להציע עבור לקוחות מיוחדים אלה מספר שירותים נוספים:

בנוסף, על כל חברת השמת בכירים להעביר למחפש העבודה את כל המידע הדרוש אודות מקום העבודה שמוצע לו, מהי התרבות הארגונית בארגון, מיהם האנשים שאמורים להיות כפופים לו, מי יהיו המנהלים שמעליו ומהן אפשרויות הקידום העתידיות. רק כך ניתן יהיה להתאים לבכיר את המשרה האידיאלית עבורו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *