היום, הגיל שבו רוב האנשים יכולים להרשות לעצם לרכוש דירה הוא גיל מבוגר יחסית לעומת מה שהיה בעבר. בעבר, כל נושא רכישת הדירה היה קל יותר ומהיר יותר. בתקופת ההורים שלנו היו מעודדים אנשים לבנות בתים, הממשלה הייתה מחלקת הטבות, הנחות וכדומה על מנת לעודד אנשים להגביר את הקצב בו הם בונים בתים.

היום, המצב שונה מאד. המצב הכלכלי אינו מאפשר לרוב האנשים במדינה לקנות דירה ויש הרבה אנשים שאפילו לא מוכנים לחשוב על זה. במציאות של היום הכל הרבה יותר יקר מבעבר וכן יש יותר מבחר מבעבר כך שבעצם הציבור משלם יותר ויש לו הרבה יותר אופציות לבזבוז. כל אלו גורמים למצב שבו מאד קשה לרכוש דירה גם אם שני ההורים עובדים במשרה מלאה.

למרות שיש עליה בכמות הבניה של דירות למכירה בכל הארץ, דירות בתל אביב, ירושלים, בניה בצפון ובדרום עדיין קשה לרכוש דירה בארץ. הקושי ברכישת דירה הביא למצב שבו עלה הביקוש לדירות להשכרה, יותר ויותר אנשים יכולים להרשות לעצם לשכור דירה ולא לרכוש אותה. דירות להשכרה מוצעות בכל סוגים החל מדירת חדר, דירת סטודיו, דירה משפחתית ואילו בית פרטי. עם כל הגידול בכמות הבישול של דירות להשכרה חל שינוי נוסף ובינתיים ניתן לראות באזורים מסוימים שההיצע של דירות מסוימות אינו תואם לביקוש.

רכישת דירה

רכישת דירה היא בהרבה מקרים העסקה המשמעותית ביותר שאנשים עושים. רכישת דירה זהו תהליך ארוך, מסובך ובהרבה מקרים אינו ברור. במהלך תהליך רכישת הדירה נתקלים במושגים לא מוכרים מהעולם המשפטי או המקצועי, עושים מו"מ עם אנשי מקצוע וכדומה. ברוב המקרים אנשים אינם בקיאים בכל התחום ואינם מבינים במה מדובר לכן, בכל עסקה מסוג זה יש להתייעץ עם איש מקצוע או מומחה בתחום וזאת על מנת לחסוך אי ודאות שיכול לעלות ביותר בשלב מאוחר יותר.

כאמור, רכישת דירה היא עסקה משמעותית מאד ולכן יש לבדוק מספר דברים בסיסיים טרם הרכישה עצמה או החתימה על החוזה:

נושא רכישת דירה הוא נושא חשוב מאד ובעיקר בגלל שהוא כל כך חשוב יש לחשוב כפליים על כל סעיף שמופיע בחוזה, יש לשאול כל דבר שלא ברור והכי חשוב יש להתייעץ עם איש מקצוע אשר ילווה אתכם במהלך התהליך ויפקח שאכן הכל תקין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *