• מעדכן נתוני שוק...

עצות אסטרטגיות ופיננסיות לפתיחת עסק חדש

פתיחת עסק עצמאי זה לא הליך ותהליך המתאים לכל אחד. גם לאלו שניחנו בכישורי יזמות, יכולות ניהול, ברק בעיניים ומוכנות להשקיע את כל הנדרש לטובת העסק, הדבר אינו מובן מאיליו ומחייב תכנית עסקית ואסטרטגית חכמה. לאחר שהגעתם להחלטה מבוססת כי הצעד של יזמות עסקית הינו הצעד הרלוונטי עבורכם שיקרב אתכם להתפתחות מקצועית מהבחינות השונות, מומלץ להצטייד בליווי מקצועי של יועץ או מאמן עסקי שיהיה לצדכם ויכוון אתכם בכל הנדרש לצורך התקדמות התהליך. במעמד זה כדאי גם לבחון אפשרות של הכשרה מקצועית בתחום היזמות עסקית או כזו שתקנה לכם כלים מקצועיים עדכניים בתחומכם ולהסתייע בגופים המציעים שירותים ומידע חיוני לבעלי עסקים לצורך הפעילות העסקית. להלן מספר עצות אסטרטגיות ופיננסיות שיסייעו לכם בתהליך פתיחת העסק:

חשיבות התכנית העסקית מאחורי העסק

לתכנית עסקית הכוללת תכנון אסטרטגי, פיננסי ושיווקי יש משמעות ניכרת ואף מכרעת בסיכויי הצלחת העסק. כדאי להיוועץ בשלב בניית התכנית העסקית, המסייעת להפיכת הרעיון העסקי הפוטנציאלי לתכנית ביצועית מפורטת, עם איש מקצוע מתחום הייעוץ או האימון. יועץ מהסוג יוכל לכוון בכל הקשור לבחינת הרווחיות העתידית של העסק תוך שקלול ולקיחה בחשבון של כל המרכיבים הנדרשים. כמו כן גם מיפוי המתחרים הבולטים והיכרות מקסימאלית עם השוק הרלוונטי ואפשרויות המימון לצורך הקמת העסק בפועל. תכנית זו כאמור נדרשת להיות מפורטת ויישומית ככל הניתן, דבר שהינו חיוני גם לצורך בקשת הלוואה בערבות המדינה שמציעה הקרן לסיוע לעסקים קטנים, המעודדת יזמות מהסוג. חשוב להדגיש שתכנית עסקית כוללת הגדרת יעדים ומטרות אופרטיביים, כולל הגדרה מפורטת של לוחות זמנים לכל צעד וצעד.

איך לבחור יועץ / מאמן עסקי?

ליועץ עסקי ומאמן יש תפקיד בעל ערך מוסף לאורך כל שלבי חיי העסק, כאשר בשלב טרום הקמת העסק מדובר בתפקיד שאין לו תחליף. שני אנשי מקצוע אלו יוכלו לקדם תהליך של המרת החלום העסקי לכזה שיהיה בעל חזון ברור ומציאותי. יועץ עסקי יוכל לכוון בכל הקשור לצעדים הבירוקראטיים הנדרשים לצורך הקמת העסק (לרבות פתיחת תיקים במס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי) ובהבנת ההיבטים הכספיים שכרוכים בהקמת עסק ונדרשים ללקיחה בחשבון. מהות תפקידו של המאמן הינה שונה, כאשר פעילותו המקצועית של איש מקצוע מתבססת על ההנחה כי לבעל העסק הידע הנדרש לצורך הקמת העסק והתהליך המשותף מתמקד בפיתוח יכולותיו האישיות של בעל העסק והקניית כלים פרטיים שישמשו אותו נאמנה לאורך כל חיי העסק. כמו כן גם זיהוי חולשות וחסמים שעלולות לעכב את התקדמות העסק והפיכתם למקדמים.

סל שירותיים עסקיים תחת גג אחד

ליזמים ובעלי עסקים כדאי להיעזר בגופים המציעים מכלולים שירותים עסקיים תחת גג אחד. גופים אלו מציעים מגוון שירותים לעסקים לצד מדריכים מקצועיים בתחומי סחר חוץ, פיננסים, שיווק ועוד. השירותים כוללים קישור ליועצים מתחומים שונים- כולל יועצים עסקיים, פיננסיים, משפטים ואחרים, כמו גם חשיפה להזדמנויות עסקיות והצעות מכרזים שיוכלו לקדם את הרחבת העסק ומינופו. מפגשי נטוורקינג והשתתפות פעילה בפורומים מקצועיים יוכלו לתרום לפיתוח קשרים עסקיים ואלו לצד הכשרות מקצועיות מקיפות בתחומן, למשל קורסים מקצועיים המיועדים לחיזוק הביטחון בשפה זרה לשימוש עסקי או להקניית כלים מעודכנים בתחום הסחר בינלאומי. לימודים מקצועיים אלה אינם ההזדמנות היחידה לרכישת כלים מקצועיים, גופים אלה מקיימים באופן שוטף כנסים מקצועיים וימי עיון המתמקדים בנושאים מגוונים. החל מהתייחסות לסוגיות הרלוונטיות ליבואנים כמו זכויות קניין או יום עיון בנושא עבודה עם קבלני חוץ.

שתפו:

האם הכתבה עזרה לך להבין את הנושא?

המידע מעניין אותך? רוצה לשמוע עוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם:

בסיום המענה על השאלון נוכל לחשוף בפניך את מידת זכאותך להוזלה

אני נותן את הסכמתי ליצור איתי קשר בנוגע למידע, הצעות או חדשות.

בסיום המענה על השאלון נוכל לחשוף בפניך את מידת זכאותך להוזלה

אני נותן את הסכמתי ליצור איתי קשר בנוגע למידע, הצעות או חדשות.

בסיום המענה על השאלון נוכל לחשוף בפניך את מידת זכאותך להוזלה

אני נותן את הסכמתי ליצור איתי קשר בנוגע למידע, הצעות או חדשות.

בסיום המענה על השאלון נוכל לחשוף בפניך את מידת זכאותך להוזלה

אני נותן את הסכמתי ליצור איתי קשר בנוגע למידע, הצעות או חדשות.